Polska literatura dla kobiet

Bardzo często szukamy czegoś do czytania wśród zagranicznych propozycjiBardzo często szukamy czegoś do czytania wśród zagranicznych propozycji. Panuje u nas swoiste przekonanie, że tak naprawdę na naszym rynku jest niewielu takich twórców, którzy potrafią pokazać swój drapieżny pazur. Wiemy, ze w naszym panteonie narodowych twórców byli autorzy, którzy stworzyli piękne dzieła narodowe. Ale co dalej? Czy jest szansa na innych autorów wspaniałych książek? Oczywiście, że tak. W gronie takich twórców, którzy doskonale wiedzą jak trafić do serca czytelnika znajduje się Roma J.Fiszer znana z takich powieści, jak “Chata nad jeziorem”, “Kilka godzin do szczęścia”, “Siedlisko gorących serc”. Teraz autorka zaprasza swoim czytelników do wzięcia udziału w “Kursie na miłość”.

Nieudane związki

Roma J.Fiszer zaprasza nas tym razem do doskonale znanej nam Gdyni. To właśnie tam poznajemy dwójkę głównych bohaterów, których z pozoru nic właściwie nie łączy. Oprócz jednej rzeczy – oboje mają za sobą nieudane związki. Joanna i Wojciech są w podobnym wieku i właśnie zakończyli coś, co wydawało im się szansą na wieloletnie szczęście. Jednak kolejna szansa została spalona a oni zostali ze zranionymi sercami. To chyba los chciał, że zupełnie przypadkowo oboje spotykają się w marinie, gdzie jakimś cudem zawiązuje się pomiędzy nimi nić porozumienia. I to znacznie poważniejsza niżby mogli sądzić. Pod wpływem impulsu obiecują więc sobie spotkanie “Za rok” w tym samym miejscu i czasie. Zamiast tego oboje jednak udają się w podróż półroczną przez morza. Biorą swoje rzeczy i wyruszają w rejs, który.. może się okazać szansą na lepszą przyszłość? Sami jeszcze tego nie wiedzą, ale czują, że takie ryzyko muszą podjąć.

Nowe poznanie

Rejs okazuje się czymś fantastycznym, chociażby dzięki temu, że oboje mają szanse na wypoczynek i relaks. Dzięki tej podróży mają szansę również na to, żeby lepiej się poznać. W każdym porcie do którego zawijają wiedzą już o sobie ciut więcej niż na początku. To co odkrywają stanowi dla nich coś wspaniałego, fascynującego, skłaniającego do dalszego poznawania drugiej osoby. Los jednak chce, że Joanna na statku spędza tylko miesiąc. Zmuszona do przerwania rejsu udaje się na ląd zostawiając Wojciecha. Ta nowa znajomość nie daje jej jednak o sobie zapomnieć. Czy uda im się na nowo spotkać? Oboje tego chcą. Jednak los wystawia ich na próbę podrzucając im kolejne kłody do pokonania. Czy im się tu uda? “Kurs na miłość” będzie na to najlepszym dowodem (https://www.taniaksiazka.pl/kurs-na-milosc-roma-j-fiszer-p-1335279.html). W swojej książce autorka wspaniale pokazuje nam, że warto walczyć i że nie warto się poddawać. W życiu nigdy nie będzie łatwo, ale nagroda czekająca na końcu będzie nam się opłacać.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com